MENU
Сайт находится в разработке

Подання щодо незаконного затримання

ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

ПРОКУРАТУРА

Горностаївського району

Херсонської області

74600 смт. Горностаївка, вул.. Торгова, 10-а

тел/факс 8(05544) 4-13-76

05.02.2007 року №13/180 вих. 07

Начальнику Горностаївського РВ

УМВС України в Херсонській області

підполковнику міліції

Фаустову О.Г.

ПОДАННЯ

Про усунення порушення вимог кримінально-процесуального закону

з питань тримання осіб в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України

 

Прокуратурою Горностаївського району перевірено стан додержання вимог кримінально-процесуального закону з питань тримання осіб в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України в Херсонській області.

Встановлено, що 04 січня 2007 року о 5 годині працівниками ВКР Каховського РВ УМВС України в Херсонській області в м. Каховці затримано С. М. І., 1951 року народження, який розшукується компетентними органами Туркменістану для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення на території цієї країни злочину, передбаченого пп. (е), (и), (к) частини 2 статі 107 та статтею 111 КК Туркменістану, тобто умисне заподіяння тяжкого тілесного ушкодження, небезпечного для життя, вчинене із хуліганських спонукань відносно двох або більше осіб, повторно.

Постановою слідчого СВ ОП Азатликського етрапу м. Ашхабада від 07.07.1999 р. С.М.І. був об’явлений у відповідності зі ст.204 КПК Туркменістану у розшук.

Затримання проведено на підставі постанови прокурора Азатликського етрапу м. Ашхабада від 07 липня 1999 року про обрання стосовно С.М.І. запобіжного заходу у вигляді арешту.

Разом з тим, 4 січня 2007 року о 14.50 годині С.М.І. доставлено і поміщено до ІТТ Горностаївського РВ УМВС України у Херсонській області. 10 січня 2007 року постановою Каховського міжрайонного суду стосовно нього обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Таким чином, без відповідного рішення місцевого суду С.М.І. незаконно перебував в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України у Херсонській області із 7 до 10 січня 2007 року, тобто три доби. Не вжито жодних заходів щодо своєчасного вирішення питання про обрання С.М.І. відповідного запобіжного заходу, передбаченого законом.

Незважаючи на це, працівниками Горностаївського РВ УМВС України взагалі не повідомлено прокурора Горностаївського району про перебування С.М.І. в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України. Про затримання С.М.І. на території міста Каховки та його тримання в ІТТ не було також поінформовано Каховського міжрайонного прокурора.

Крім того, відповідно до положень статті 38 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року, яка є чинною для обох країн і яка є частиною національного законодавства України, компетентні органи країни, громадянина якої затримано на території іноземної держави, звертаються до компетентних органів цієї держави із письмовим запитом про видачу такої особи. До запиту додаються оригінали або завірена копія обвинувального вироку або постанови про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Разом з тим, пунктом 1 статті 61 Конвенції передбачено, що у термінових випадках компетентні органи запитуючої Сторони можуть звертатись із запитом про тимчасовий арешт розшукуваної особи. Компетентні органи запитуваної сторони вирішують це питання відповідно до свого законодавства.

4 січня 2007 року до УКР УМВС України в Херсонській області відповідно до вимог п.1 статті 61 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року надійшов запит компетентних органів Туркменістану про попереднє затримання громадянина Туркменістану С.М.І. і клопотання про його видачу.

З метою забезпечення компетентними органами України виконання вимог Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 р. стосовно видачі громадянина Туркменістану правоохоронним органам Туркменістану, яка можлива лише за умови перебування його під вартою, положенням Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, частиною 2 статті 29 Конституції України передбачено, що ніхто не може бути заарештований або триматись під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду в порядку, встановленому законом, та на підставі постанови Пленуму Верховного Суду України № 16 від 08.10.04 року „Про деякі питання застосування законодавства, яке регулює порядок і строки затримання (арешту) осіб при вирішенні питань, пов’язаних з їх екстрадицією”.

Таким чином, неналежне виконання своїх обов’язків працівниками Горностаївського РВ УМВС України призвело до тримання в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України понад встановлений законом строк та внаслідок недостатнього контролю з боку керівництва Горностаївського РВ УМВС України в Херсонській області.

На підставі викладеного, керуючись статтею 23 Закону України „Про прокуратуру”,

ВИМАГАЮ:

1. Розглянути подання та провести службову перевірку щодо неналежного виконання своїх службових обов’язків працівниками Горностаївського РВ УМВС України в Херсонській області у зв’язку з порушенням вимог закону щодо тримання осіб в ІТТ Горностаївського РВ УМВС України.

2. Вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності конкретних осіб, винних в порушенні вимог законодавства.

3. Про результати розгляду подання та вжиті заходи реагування в місячний строк повідомити прокурора району.

 

Прокурор

Горностаївського району

Радник юстиції  С.В. Дубров 

поширити інформацію