MENU
Сайт находится в разработке

Ухвала про відмову в відкритті провадження

Ухвала

про відмову в відкритті провадженням. Сімферополь

28 травня 2007 року

№2/61-7480-2007

Суддя М.П. Гаврилюк розглянувши матеріали

за позовом редакції газети «Кримська газета», м. Ялта

до відповідача - Ради міністрів АР Крим, м. Сімферополь

про визнання протиправним та скасування рішення суб’єкта владних повноважень

встановив:

Позивач – редакція газети «Кримська газета» – звернувся до Господарського суду АР Крим з адміністративним позовом та просить визнати протиправною та скасувати Постанову Ради Міністрів АР Крим №171 від 20.03.2007 р. «Про визнання таким, що втратив чинність Постанови Ради Міністрів АР Крим від 28.03.2000 р. №86».

Суд вважає, що у відкритті провадження в адміністративній справі належить відмовити на підставі того, що спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а підвідомчий господарському суду, за наступними обставинами:

Поняття «Справа адміністративної юрисдикції» визначено у ст.3 КАС України, і під такою справою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб’єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Отже, справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду спір, у яких хоча б один суб’єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб’єктів, а ці суб’єкти відповідно зобов’язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб’єкта.

Якщо суб’єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює зазначені владні управлінські функції щодо іншого суб’єкта, який є учасником спору, то такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

При прийняті Постанови, що оскаржується, Рада Міністрів АР Крим виступає як засновник редакції газети «Кримська газета», тобто правовідносини між ними як засновником, та іншим суб’єктом як правонаступником не базуються на підставах підлеглості, тобто Рада Міністрів АР Крим не перебуває «при здійсненні управлінських функцій» та не має встановлених нормами КАС України ознак суб’єкта владних повноважень. На підставі вищевикладеного та керуючись п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

Ухвалив:

Відмовити в відкритті провадженні по адміністративній справі.

поширити інформацію