MENU
Сайт находится в разработке

Реакція Департаменту на рішення Букалов v. Кощинець

Наказ

№ 104 від 24.04.2008

«Про недоліки в роботі з інформаційними запитами у центральному апараті Державного департаменту України з питань виконання покарань та притягнення винних посадових осіб до дисциплінарної відповідальності»

 

Проведеною службовою перевіркою встановлено, що 30 листопада 2007 року до управління справами Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі-Департамент) надійшов інформаційний запит голови ради правозахисної організації «Донецький меморіал» Букалова О.П. від 26 листопада 2007 року за № 183 щодо надання інформації про те, яким чином розраховувався показник захворюваності на туберкульоз в установах виконання покарань у 2005 році порівняно з 2004 роком. Згаданий інформаційний запит було зареєстровано за № 8886.

30 листопада 2007 року розгляд Інформаційного запиту Головою Департаменту було покладено на заступника Голови Департаменту Калашник Н.Г та начальника управління охорони здоров’я Департаменту полковника внутрішньої служби Живаго С.Б. 4 грудня 2007 року Калашник Н.Т. доручила підготувати інформаційний запит для оприлюднення на веб-сайті Департаменту та надати роз’яснення автору інформаційного запиту голові Громадської ради Департаменту Штаньку І.В. 5 грудня 2007 року начальник управління охорони здоров’я Живаго С.Б. доручив підготувати відповідь заступнику начальника управління-начальнику відділу організації охорони здоров’я підполковнику внутрішньої служби Ханюкову Є.В, та начальнику санітарно-епідеміологічного відділу цього управління полковнику внутрішньої служби Кожан Н.Г. 6 грудня 2007 року заступник начальника управління охорони здоров’я Ханюков Є.В. доручив взяти участь у підготовці відповіді заступнику начальника відділу організації охорони здоров’я підполковнику внутрішньої служби Кульчинському Ю.О., який, у свою чергу, доручив підготувати відповідь на інформаційний запит головному спеціалісту-лікарю відділу організації охорони здоров’я підполковнику внутрішньої служби Ніколаєнку В.М. Ніколаєнко В.М., замість того, щоб підготувати обґрунтовану відповідь автору інформаційного запиту з питань, що належать до компетенції управління охорони здоров’я Департаменту, 11.12.2007 за № 12/680 надав службову записку на ім’я Штанька І.В..

20 березня 2008 року до управління справами Департаменту із Генеральної прокуратури України надійшов за належністю інформаційний запит голови ради правозахисної організації «Донецький меморіал» Букалова О.П. для розгляду, надання за результатами розгляду відповіді та інформування Генеральної прокуратури України, який цього ж дня зареєстровано за № 2813.

Вивченні наявних матеріалів показало, що викладені заявником відомості щодо неякісного розгляду його попереднього інформаційного запиту та несвоєчасного надання відповіді підтвердилися, так як відповідь Букалову О.П. було надіслано тільки 6 лютого 2008 року.

Таким чином, начальником управління охорони здоров’я Департаменту полковником внутрішньої служби Живаго С.Б., заступником начальника управління-начальником відділу організації охорони здоров’я цього управління підполковником внутрішньої служби Ханюковим Є.В. та головним спеціалістом-лікарем відділу організації охорони здоров’я цього управління підполковником внутрішньої служби Ніколаєнком В.М. грубо порушені вимоги статей 32 і 33 Закону України «Про інформацію» та підпункту 6.2.2 пункту 6.2 Інструкції з діловодства в органах, установах виконання покарань, слідчих ізоляторах і навчальних закладах Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженої наказом Департаменту від 23.11.2007 №305.

Ураховуючи викладене, а також з метою недопущення у центральному апараті Департаменту порушень вимог Закону України «Про інформацію» та Інструкції з діловодства в органах, установах виконання покарань, слідчих ізоляторах і навчальних закладах Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженої наказом Департаменту 23,11.2007 № 305,

 

НАКАЗУЮ:

1. За безвідповідальне ставлення до виконання службових обов’язків, що призвело до ненадання своєчасно відповіді на Інформаційний запит Букалова О.П. головному спеціалісту-лікарю відділу організації охорони здоров’я управління охорони здоров’я Департаменту підполковнику внутрішньої служби Ніколаєнку Вадиму Миколайовичу оголосити зауваження.

2. Суворо попередити заступника начальника управління-начальника відділу організації охорони здоров’я Департаменту підполковника внутрішньої служби Ханюкова Євгена Васильовича, що у разі допущення подібних випадків у. роботі з інформаційними запитами громадян у подальшому він буде притягнутий до дисциплінарної відповідальності.

3. За незабезпечення належного контролю за організацією роботи підлеглого персоналу з інформаційними запитами громадян, що призвело до ненадання в установлені терміни відповіді Букалову О.П., заслуговує притягнення до дисциплінарної відповідальності начальник управління охорони здоров’я Департаменту полковник внутрішньої служби Живаго Сергій Борисович, але враховуючи, що наказом Департаменту від 18.12.2007 № 335 йому оголошено догану. обмежитись вжитими заходами.

4. Начальникам структурних підрозділів Департаменту забезпечити належне виконання підлеглим персоналом вимог Закону України «Про інформацію» та наказу Департаменту від 23.11.2007 № 305.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника управління кадрів Департаменту генерал-майора внутрішньої служби Шевчука О.В.

6. Наказ оголосити персоналу центрального апарату Департаменту.

 

Голова

В.В.Кощинець

 

див. http://hrlawyers.khpg.org/index.php?id=1213776251

 

поширити інформацію