MENU
Сайт находится в разработке

Ухвала Апеляційного суду Чернівецької області

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Чернівці «05» жовтня 2010р. колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:

скачати в PDF

 

Головуючого Суддів

При секретарі за участю прокурора та адвокатів

 

Кузняка В.О.

Давнього В.П., Перепелюк І.Б.

Волощук О.В.

Хоміцької Т.Б.

Биндю В.І., Бондарева Ю.М.

 

 

розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією прокурора відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Чернівецької області Іліки Д.І. на вирок Шевченківського районного суду м. Чернівців від 07 липня 2010 року.

Цим вироком:

Зверіда Сергія Лазаровича,06.12.1976 року народження, уродженця м. Чернівців, вул. Руська, 253/78, мешканця с. В. Кучурів Сторожинецького району Чернівецької області, росіянина, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, маючого на утриманні 2-х неповнолітніх дітей, раніше не судимого,

  • за ст. 365 ч.2 КК України йому призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати атестовані посади в органах внутрішніх справ строком на 3 роки;
  • за ст. 127 ч.2 КК України, із застосуванням ст.69 КК України - 3 роки позбавлення волі.

На підставі ст.70 КК України, шляхом часткового складання призначених покарань остаточно призначено покарання Зверіду С.Л у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати атестовані посади в органах внутрішніх справ строком на 3 роки.

Мірі запобіжного заходу залишено тримання під варто, а строк відбування покарання Зверіду С.Л. обчислено з 21 лютого 2009 року.

Справа № 11 - 350/2010р. Головуючий у І інстанції: Данилюк М.І.

Категорія: ст.ст.365ч.2, 127ч.2 КК України Доповідач: Кузняк В.О.

Свіргуна Володимира Олеговича,11.07.1986 року народження, уродженця м. Чернівців, зареєстрованого в с. Ванчиківці Новоселицького районуЧернівецькоїобласті, проживаючого в м. Чернівцях, вул. Руська, 287з/1, українця, громадянина України, з вищою освітою, не одруженого, раніше не судимого,

  • за ст. 365 ч.2 КК України йому призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати атестовані посади в органах внутрішніх справ строком на 3 роки;
  • за ст. 127 ч.2 КК України, із застосуванням ст.69 КК України - 2 роки і 6 місяців позбавлення волі.

На підставі ст.70 КК України шляхом часткового складання призначених покарань остаточно призначено покарання Свіргуну В.О. у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати атестовані посади в органах внутрішніх справ строком на 3 роки.

Мірі запобіжного заходу залишено тримання під варто, а строк відбування покарання Свіргуну В.О. обчислено з 21 лютого 2009 року.

Докторову Тетяну Олегівну,20.12.1981 року народження, уродженку та мешканку м. Чернівців, вул. Дарвіна, 19/18, росіянку, громадянку України, з вищою освітою, не одружена, раніше не судима,

  • за ст. 365 ч.2 КК України із застосуванням ст. 69 КК України їй призначено покарання у вигляді 1 року і 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати атестовані посади в органах внутрішніх справ строком на З роки;
  • за ст. 127 ч.2 КК України, із застосуванням ст.69 КК України - 1 рік і 6 місяців позбавлення волі.

На підставі ст.70 КК України шляхом часткового складання призначених покарань остаточно призначено покарання Докторовій Т.О. у вигляді 2-ох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати атестовані посади в органах внутрішніх справ строком на 3 роки.

Мірі запобіжного заходу залишено тримання під варто, а строк відбування покарання Докторовій Т.О. обчислено з 18 березня 2009 року.

Косуху Олексія Володимировича,02.03.1979 року народження, уродженця та мешканця м. Чернівців, вул. Турецька, 16/3, українця, громадянина України, з вищою освітою, розлученого, не працюючого, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого, за ст. 365 ч.2 КК України йому призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати атестовані посади в органах внутрішніх справ строком на 3 роки.

На підставі ст.75 КК України Косуху О.В. звільнено від відбування призначеного основного покарання з випробуванням, якщо він протягом 2-х річного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього відповідно до ст.76 КК України обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи, повідомляти вказані органи про зміну місця проживання та періодично з'являтись до них для реєстрації.

Міру запобіжного заходу Косухи О.В. залишено підписку про невиїзд.

Згідно вироку суду, Зверід С.Л., Свіргун В.О., Докторові Т.О. та Косуха О.В. визнані судом винуватими та засуджені за те, що 10 вересня 2003 року біля 09 години 30 хвилин засуджені Зверід С.Л., який працював начальником відділення карного розшуку 2-го відділу ЧМВ УМВС України в Чернівецькій області та Косуха О.В., який працював оперуповноваженим вказаного відділу, отримавши від невстановленої слідством особи інформацію про можливість переховування в будинку №32 по вул.. Каспійська, що в м. Чернівцях громадянина Бласа І.Я., який підозрювався у вчиненні злочину в складі оперативної групи прибули до цього будинку, де вимагали від Анадим Л.П. зізнання у вчиненні крадіжок, зберіганні викраденого. При цьому, Косуха О.В. провів незаконний обшук житла, вилучив належний потерпілій музичний центр при цьому ображав її та наніс в обличчя декілька ударів рукою.

Доставивши Анадим Л.П., Кабан Г.П. та Панчишина М.В. в приміщення 2-го відділу ЧМВ УМВС України в Чернівецькій області Косуха О.В. та Зверід Л. ображали потерпілих Анадим Л.П. та Кабан Г.П., залякували їх позбавленням волі, застосовували фізичне насильство до останніх, спричинивши їм відповідно легкі тілесні ушкодження, що призвели до короткочасного розладу здоров'я та легкі тілесні ушкодження.

02 січня 2008 року старший уповноважений карного розшуку Пепршотравневого РВ УМВС України в Чернівецькій області капітан міліції Зверід С.Л. разом із дізнавачем сектору дізнання Першотравневого РВ УМВС країни в Чернівецькій області лейтенантом міліції Свіргуном В.О., оперуповноваженим відділення кримінальної міліції у справах дітей Першотравневого райвідділу УМВС України в Чернівецькій області Докторовою ТО. та іншими невстановленими слідством особами в приміщеннях службових кабінетів №29, №30 та №34 Першотравневого РВ МВС України в Чернівецькій області, зловживаючи своїми службовим становищем умисно, всупереч інтересам служби, діючи узгоджено групою осіб шляхом застосування психічного і фізичного насильства, вимагаючи від Думітраша А.В. та Урсу М.А. зізнання у злочинах, яких вони не вчиняли, періодично з 10 години 30 хвилин до 14 години наносили цим неповнолітнім удари кулаками та ногами по різним частинам тіла, в тому числі по голові, обличчю та тулубу, заподіяли їм при цьому легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров'я.

Крім цього Зверід С.Л., Свіргун В.О., Докторова Т.О. та інші невстановлені слідством особи, діючи узгоджено шляхом застосування психічного і фізичного насильства, вимагали від Думітраша А.В. і Урсу М.А. зізнання у злочинах, яких вони не вчиняли, періодично з 10 години 30 хвилин до 14 години вчинили їх катування.

Тобто на протязі цього часу заподіяли потерпілим сильні фізичні болі, фізичні та моральні страждання шляхом нанесення побоїв, мучення та інших насильницьких дій, а саме наносили неповнолітньому Думітрашу А.В. удари кулаками та ногами по різних частинах тіла, в тому числі по голові, обличчю, тулубу, натягали на голову поліетиленовий пакет і таким чином душили, а також перекривали дихання здавлюючи шию коміром куртки в приміщеннях кабінетів №29 і 34, Урсу М.А. наносили удари кулаками, ногами по різних частинах тіла в тому числі по голові, обличчю, тулубу, рукам і ногам, дерев'яною дошкою по сідницях, підривали на голові петарди, натягали на голову поліетиленовий пакет і таким чином душили, при цьому вприскували в середину пакета сльозогінний газ, а також перекривали дихання здавлюючи шию ременем, через натягнутий на голову пакет, в приміщеннях кабінетів №29 і ЗО, причинивши при цьому потерпілим легкі тілесні ушкодження, які спричинили короткочасний розлад здоров'я.

На вказаний вирок подана апеляційна скарга прокурора відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Чернівецької області Іліки Д.І., в якій не заперечуючи кваліфікацію дій засуджених та доведеність їхньої вини, порушує питання про скасування вироку районного суду в частині призначення покарання засудженим Зверіду С.Л., Свіргуну В.О. та Косухи О.В. у зв'язку з призначенням покарання, яке не відповідає тяжкості злочину та особам засуджених, просить постановити свій вирок та призначити засудженим більш тяжку міру покарання.

Що стосується призначеного покарання засудженій Докторовій Т.О. прокурор вирок суду не апелює.

Заслухавши доповідь судді, міркування прокурора, яка підтримала доводи апеляційної скарги, та просила вирок суду в частині призначення покарання скасувати та постановити свій вирок, засуджених Зверіда С.Л., Свіргуна В.О., Косуху О.В. та в їх інтересах адвокатів Бондарева Ю.М. та Биндю В.І., які заперечили проти задоволення апеляційної скарги прокурора та просили вирок районного суду залишити без зімни, провівши по справі часткове судове слідство, перевіривши матеріали справи та обговоривши наведені в апеляційній скарзі доводи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Винуватість засуджених Зверіда С.Л., Свіргуна В.О. та Косухи О.В. у вчиненні інкримінованих злочинів при обставинах викладених у вироку, повністю доведена дослідженими в суді доказами і ніким не оспорюється.

Подія злочину, доведеність винності та правильність кваліфікації дій засуджених Зверіда С.Л., Свіргуна В.О. за ст.ст. 365ч.2, 127 ч.2 КК України, а засудженого Косухи О.В. за ст.365 ч.2 КК України в апеляції державного обвинувача не оспорюється.

Аналізуючи матеріали справи в частині призначення засудженим Зверіду С.Л., Свіргуну В.О. та Косухи О.В. міри покарання, колегія суддів вважає, що районний суд врахувавши ступінь тяжкості скоєних злочинів, дані про особи винних та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання, призначив їм необхідне й достатнє покарання для їх виправлення та попередження нових злочинів.

Так, при призначенні засудженим Зверіду С.Л., Свіргуну В.О. та Косухи О.В. покарання, суд відповідно до вимог ст. 65 КК України, врахував ступінь тяжкості вчинених ними злочинів, особи винних та обставини які пом'якшують та обтяжують покарання.

А саме, призначаючи засудженим Зверіду С.Л. та Свіргуну В.О. покарання, судом враховано, що вони відшкодували завдані збитки і усунули заподіяну шкоду, їх молодий вік, думку потерпілих, які просили їх суворо не карати, їхні характеризуючи дані по місцю роботи та проживання, сімейний стан, при цьому судом також враховано, що у засудженого Зверіда С.Л. на утриманні двоє малолітніх дітей.

Беручи до уваги ці обставини суд визнав їх такими, що істотно знижують ступінь тяжкості вчинених злочинів, і на думку колегії суддів, обґрунтовано прийшов до висновку про можливість призначення Зверіду С.Л. та Свіргуну В.О. покарання із застосуванням ст.69 КК України, нижче від найнижчої межі, встановленої для цього виду покарання.

Що стосується призначеного покарання засудженому Косухи О.В., колегія суддів вважає, що районний суд взявши до уваги його позитивні характеризуючі дані, також те, що від вчиненого злочину не наступило тяжких наслідків, думку потерпілих, прийшов до обґрунтованого висновку про те, що його виправлення те перевиховання можливе без ізоляції від суспільства та призначив йому покарання із випробувальним терміном застосувавши вимоги ст.75 КК України.

З огляду на наведене, перевіривши дані про особи засуджених, врахувавши тяжкість вчинених засудженими злочинів і даних про їхні особи, колегія суддів вважає, що суд призначив Зверіду С.Л., Свіргуну В.О. та Косухи О.В. необхідне і достатнє покарання для їх виправлення та попередження нових злочинів.

Підстав для зміни призначеного покарання, колегія суддів не знаходить.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України колегія суддів судової палати у кримінальних справах, апеляційного суду Чернівецької області, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу прокурора відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури Чернівецької області Іліки Д.І. залишити без задоволення, а вирок Шевченківського районного суду м. Чернівців від 07 липня 2010 року Зверіда Сергія Лазаровича, Свіргуна Володимира Олеговича, Докторової Тетяни Олегівни та Косухи Олексія Володимировича - без зміни.

Головуючий В.О. Кузняк

Судді В.П. Давній

І.Б. Перепелюк

поширити інформацію