MENU
Сайт находится в разработке

Дело Дениса Корнева допущено к рассмотрению Верховным Судом Украины

Вищий спеціалізований суд України з розглядуцивільних і кримінальних справ

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2 червня 2011 року,  м. Київ

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних

справ у складі:

головуючого, судді Лагнюка М.М.,

суддів Слинька С.С., Суржка А.В., Тельнікової І.Г. та Орлянської В.І.,

розглянувши заяву засудженого Корнєва Д.Є. та його захисника Бущенка А.П. про перегляд судових рішень на підставі п. 2 ч. 1 ст. 400-12 КПК України щодо засудженого Корнєва Дениса Євгеновича, 27 жовтня 1984 року народження, гр. України, мешканця м. Харкова, ХХХХХХХХ,  

встановила:

Вироком Червонозаводського районного суду м. Харкова від 19 липня 2004 року Корнєва Дениса Євгенійовича засуджено за ч.2 ст.307 КК України на 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є власністю засудженого.

Ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 29 липня 2005 року вирок Червонозаводського районного суду м. Харкова від 19 липня 2004 року змінено. На підставі ст.75 КК України Корнєва Д. звільнено від відбування покарання із встановленням іспитового строку на 3 роки та покладенням на нього обов’язків, передбачених п. п. 2, 3, 4 ст.76 КК України.

Ухвалою колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 25 квітня 2006 року відмовлено захисникам Миронову О.А. та Карпенко Л.І. у задоволенні касаційної скарги в інтересах засудженого Корнєва Д.Є., а вирок суду першої інстанції та ухвалу апеляційної інстанції залишено без зміни.

Рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Корнєв та Карпенко проти України», що набрало остаточної сили 21 січня 2011 року встановлені порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У заяві про перегляд судових рішень на підставі п. 2 ч. 1 ст. 400-12 КПК України, поданій до Верховного Суду України засуджений Корнєв Д. та його захисник Бущенко А. просять скасувати вирок Червонозаводського районного суду м. Харкова від 19 липня 2004 року, ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 29 липня 2005 року та ухвалу колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 25 квітня 2006 року та направити справу на новий судовий розгляд.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши доводи, викладені у заяві, вивчивши долучені до неї копії судових рішень та інші документи, колегія суддів вважає, що заява підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог п.2 ч.І ст.400-12, підставою для перегляду судових рішень Верховним Судом України, що набрали законної сили є встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом.

Як вбачається із заяви Корнєва Д. та його захисника Бущенка А. і доданих до неї документів рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Корнєв та Карпенко проти України», постановлено, що мали місце порушення відносно першого заявника Корнєва Д.:

п. 3 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з тим, що заявник постав перед суддею тільки через 8 днів після взяття під варту, що не відповідає вимозі «негайності», передбаченої вказаним положенням;

п. 3 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки у заявника була відсутня можливість допитати ключового свідка (Щ.) в його справі.

Таким чином, долучена до заяви Корнєва Д. та його захисника належно завірена копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, свідчить про встановлення останньою порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом.

Заява про перегляд судових рішень Верховним Судом України відповідає вимогам, встановленим у ст. 400-15 КПК України, подана належною особою, а саме особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, що відповідає ч. 2 ст. 400-13 КПК України, 18 лютого 2011 року згідно штемпелю на конверті (аркуш 62 провадження за скаргою), тобто в межах строку, передбаченого ч. 2 ст. 400-14 КПК України.

На підставі викладеного, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для перегляду судових рішень Верховним Судом України.

Керуючись ст. 400-18 КПК України, колегія суддів

ухвалила:

допустити до провадження Верховного Суду України кримінальну справу за заявою засудженого Корнєва Дениса Євгеновича та його захисника Бущенка Аркадія Петровича про перегляд вироку Червонозаводського районного суду м. Харкова від 19 липня 2004 року, ухвали Апеляційного суду Харківської області від 29 липня 2005 року і ухвали колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 25 квітня 2006 року та доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: Лагнюк М.М.,  Слинько С.С.,  Суржок А.В.,  Тельнікова І.Г.,  Орлянська В.І.

 

поширити інформацію