MENU
Сайт находится в разработке

Постановление об отказе в возбуждении уголовного дела по факту незаконного обыска в офисе Винницкой правозащитной группы

Постанова
про відмову у порушенні кримінальної справи

05.11.2010 року
м. Вінниця

Заступник прокурора м. Вінниці юрист 2 класу Добросердов А.Р., розглянувши заяву координатора Вінницької правозахисної групи Гройсмана Д.Л.

встановив:

29.10.2010 року на адресу прокуратури м. Вінниці надійшла заява про злочин координатора Вінницької правозахисної групи (далі ВПГ) Гройсмана Д.Л. Відповідно до даної заяви, 16.10.2010 року о 2:00 годині, групою осіб, що представились співробітниками міліції, вчинено грабіж, відкрите незаконне заволодівай майном ВПГ під час проведення обшуку та огляду в буд. № ХХ, по вул.. Козацького в м. Вінниці, у зв’язку із чим він просить порушити кримінальну справу відносно працівників міліції за ст. 365 КК України.

Проведеною перевіркою встановлено, що 21 вересня 2010 року, слідчим СУ УМВС України у Вінницькій області старшим лейтенантом міліції Солдатовим О.Б. порушено кримінальну справу №10271209 за фактом розповсюдження відеопродукції порнографічного характеру за ч. 2 ст. 301 КК України.

Під час розслідування кримінальної справи, слідчий звернувся до Ленінського районного суду м. Вінниця з поданням про проведення обшуку за місцем проживання Гройсмана Д.Л., – м. Вінниця, вул. ХХХХХХХХХ. Дане подання погоджено с заступником прокурора Вінницької області.

За результатами розгляду подання, 22.09.2010 року, суддею Ленінського районного судум. вінниці Ковальчук Л.В. винесено постанову про проведення обшуку за місцем проживання Гройсмана Д.Л. - м. Вінниця, вул. ХХХХХХХХХХ.

Проведення даного обшуку слідчим, на підставі ст. 114 КПК України, доручено співробітникам ВБЗТЛ УМВС України у Вінницькій області.

15.10.2010 року заступником начальника ВБЗТЛ УМВС України у Вінницькій області старшим лейтенантом міліції Греченюклом А.В. з дотриманням вимог ст. 183 та ст. 186 КПК України проведено обшуку за місцем проживання Гройсмана Д.Л., – м. Вінниця, вул. ХХХХХХХХХХХХХ.

За результатами проведення обшуку складено відповідний протокол з дотриманням вимог ст. 188 КПК України. Згідно протоколу обшуку, заяв та зауважень від понятих (Білоус Л.О., Колієнко О.О., Корзун С.О.) не надійшло.

Також встановлено, що 15.10.2010 року, начальником сектору ВБЗТЛ КМВС України у Вінницькій області Перцатієм С.В., з дотриманням вимог ст. 190 та 191 КПК України, проведено огляд кімнати, що розташована на цокольному стажу, в будинку № ХХ по вул. Козицького у м. Вінниці.

В матеріалах кримінальної справи наявна заява гр. Яцишеної Л.П., про те, що вона дозволяє працівникам міліції провести огляд кімнати, що їй належить. Крім того, до матеріалів долучено копію реєстраційного посвідчення КП «ВОБТІ», згідно якого квартира № ХХ в буд. № ХХ по вул.. Козицького у м. Вінниці зареєстрована за Татарчук Л.В. Вказана квартира в цілому складається з приміщень у цокольному та першому поверсі. Згідно довіреності, гр.. Яцишена Л.П. має право на розпорядження майном гр. Татарчук Л.В..

За результатами огляду, з дотриманням вимог ст. 195 КПК України, складено відповідний протокол. Згідно протоколу огляду, заяв та зауважень від понятих (Білоус Л.О., Колієнко О.О., Корзун С.О.) не надійшло.

Також, під час перевірки встановлено, що згідно довідки № 2241 про включення до ЄДРПОУ, місцезнаходження Вінницької громадської організації «Вінницька правозахисна група», - м. Вінниця, вул.. Стахурського, 72/57.

Таким чином, проведеною дослідчою перевіркою встановлено, що працівники міліції при проведенні обшуку та огляду приміщення 15.10.2010 року, діяли на підставі та у межах процесуального законодавства та перевіркою не встановлено будь-яких даних, які могли б свідчити про наявність в діях співробітників СУ УМВС України у Вінницькій області та ВБЗТЛ УМВС України у Вінницькій області ознак злочинів, передбачених ст. 162 (порушення недоторканості житла), 186 (грабіж) 364 (зловживання владою або службовим становищем), 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 6 п.2 та ст. 99 КПК України,

постановив:

1. В порушені кримінальної справи відносно співробітників СУ УМВС України у Вінницькій області та ВБЗТЛ УМВС України у Вінницькій області за ознаками злочинів, передбачених ст. 162 (порушення недоторканості житла), 186 (грабіж), 364 (зловживання владою або службовим становищем), 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України, на підставіп. 2 ст. 6 КПК України, у зв’язку із відсутністю в діянні складу злочину, відмовити.

2. Про прийняте рішення повідомити зацікавлених осіб.

3. Копію постанови направити прокурору м. Вінниці

Заступник прокурора м. Вінниці
юрист 2 класу А.Р. Добросердов

поширити інформацію