MENU
Сайт находится в разработке

Высший специализированный суд открыл производство по делу Андрея Балицкого

ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:

Головуючого – судді Пойди М.Ф.,

СуддівКвасневської Н.Д., Литвинова О.М., Орлової С.О., Швеця В.А.,

розглянула в судовому засіданні в м. Києві 30 березня 2012 року заяву засудженого Баліцького Андрія Володимировича про перегляд Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвали колегії суддів судової палати Верховного Суду України у кримінальних справах від 22 жовтня 2002 року та вироку Апеляційного суду Сумської області від 20 червня 2002 року у кримінальній справи щодо нього.

встановила :

До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшла заява засудженого Баліцького Андрія Володимировича, яка не відповідала вимогам статей 400-15 та 400-16 КПК України.

Постановою судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 3 березня 2012 року скаржнику, відповідно до ст. 400-17 КПК України, надано можливість усунути зазначені в постанові недоліки.

У повторній заяві від 26 березня 2012 року недоліки касаційної скарги скаржником[1] усунуто.

Заявником виконано усі вимоги закону, передбачені главою 32-1КПК України, для отримання допуску справи до провадження ВССУ.

Заслухавши доповідь судді, вивчивши матеріали, додані до заяви, та обговоривши її доводи, колегія суддів вважає, що провадження в справі щодо Баліцького А.В. слід відкрити на таких підставах.

Відповідно до ч. 4 ст. 400-18 КПК України Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ наділений повноваженнями перегляду судових рішень, якщо за результатами розгляду питання про допуск справи до провадження з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, буде встановлено, що порушення Україною міжнародних зобов’язань є наслідком недотримання норм процесуального права у випадку встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом.

Рішенням Європейського Суду з прав людини від 3 листопада 2011 року, яке набуло статусу остаточного 3 лютого 2012 року, постановленим за результатами розгляду скарги Баліцького А.В., встановлено порушення параграфів 1, 3 статті 6 Конвенції через порушення права Баліцького А.В. на захист та привілеїв проти самовикриття.

Отже, Європейський суд з прав людини встановив відповідні порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи щодо Баліцького А.В., що у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 400-12, ч. 4 ст. 400-18 КПК України є підставою для витребування справи та перегляду судових рішень.

Формальних підстав для відмови у перегляді судових рішень не встановлено.

Керуючись ст. 400-18 КПК України, колегія суддів

ухвалила:

Відкрити провадження у справі за заявою Баліцького Андрія Володимировича про перегляд судових рішень в порядку статей 400-12 - 400-20 КПК України.

Витребувати кримінальну справу щодо Баліцького Андрія Володимировича з апеляційного суду Сумської області.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: Пойда М.Ф., Квасневська Н.Д., Литвинов О.М., Орлова С.О., Швець В.А.

[1]Очевидна помилка, мається на увазі заява про перегляд судових рішень (прим. ред.)

поширити інформацію