MENU


Європейський суд з прав людини прийняв рішення надати пріоритет новій заяві учасника протестів, які тривають в Україні

Дата: 21.02.2014
Поточна справа: Так
Судовий орган: ЄСПЛ
Страна: Україна
Європейський суд з прав людини довів до відома Уряду України заяву Derevyanko v. Ukraine (заява № 7684/14) та запропонував Уряду надати зауваження стосовно цієї заяви. Справа стосується скарг учасника триваючих протестів у Києві (Україна) про загрозу його життю та фізичній недоторканості.

Заявник, Юрій Дерев’янко, є громадянином України. За його словами, починаючи з листопада 2013 року він бере участь у триваючих протестах у центрі Києва. Він стверджує, що з того часу, а особливо з 18 лютого 2014 року і надалі міліція здійснює спроби силового розгону протестуючих у центрі Києві. За словами пана Дерев’янка, міліція застосовує бойові набої, вибухівку, водомети, незважаючи на низку температуру повітря, та інші засоби, що призвело до смерті та тяжких поранень великої кількості протестуючих.

Пан Дерев’янко скаржиться про те, що заходи, до яких вдаються органи влади в Україні по відношенню до демонстрацій, порушують його та інших протестуючих права, гарантовані, по суті, статтею 2 (право на життя), статтею 3 (заборона нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження), статтею 5 (право на свободу та особисту недоторканість), статтею 8 (право на повагу до приватного життя), статтею 11 (свобода зібрань та об’єднання) та статтею 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Європейської конвенції з прав людини, а також статтею 1 Протоколу № 1 до Конвенції (захист права власності).

Заява була подана до Європейського суду з прав людини 23 січня 2014 року, а 19 лютого 2014 року було отримано подальшу інформацію від заявника. 20 лютого 2014 року Голова Секції, на розгляд якої було передано справу, прийняв рішення про те, що Уряд України має бути повідомлено про цю заяву та запрошено надати, до 14 березня 2014 року, письмові зауваження стосовно прийнятності та суті скарг1 заявника у частині, яка підлягає розгляду за статтями 2, 3, 11 та 13 Конвенції. Голова Секції також прийняв рішення надати пріоритет цій заяві за правилом 41. 2

Заява, подана паном Дерев’янком, є другою справою стосовно триваючих протестів в Україні, яку Європейським судом з прав людини було направлено Уряду з пропозицією надати зауваження. 1 лютого 2014 року Європейський суд з прав людини прийняв рішення повідомити Уряд про заяву Sirenko v. Ukraine (№ 9078/14).

поширити інформацію